[Noii antreprenori] Oana Doboși & Raluca Selejan, La Două Bufnițe: Comunitatea noastră care ne-a ajutat să rezistăm în această perioadă

[Noii antreprenori] Oana Doboși & Raluca Selejan, La Două Bufnițe: Comunitatea noastră care ne-a ajutat să rezistăm în această perioadă

În Timișoara există o librărie independentă în jurul căreia s-a adunat, în aproape patru ani, o comunitate faină, cum se spune prin Banat. La Două Bufnițe este deja un loc emblematic al orașului, un spațiu de întâlnire pentru oameni de-ai locului, dar și pentru turiști sau timișoreni plecați departe, care vin de două ori pe an acasă.

O veche prietenie și dragostea de cărți s-au transformat în această librărie, iar visul de a lucra în domeniul cărții a devenit un plan de business pentru două tinere. Raluca Selejan și Oana Doboși sunt antreprenoare de carte și se descurcau bine înainte de pandemie, cifra de afaceri le-a crescut de la an la an. Când a venit criza, s-au regrupat și au luat decizii cu înțelepciunea unor bufnițe, iar alături le-au fost oamenii care iubesc librăria.

Aboneaza-te pentru a avea acces la acest articol
Aboneaza-te la newsletterul SMARK cu cele mai importante articole despre marketing si comunicare
Info


Dosare editoriale

Subiecte

SectiuneBranded


Related