Pandemia, războiul din Ucraina, creșterile de prețuri la energie și carburanți au crescut considerabil, în ultimii ani, costurile produselor și serviciilor de livrare. Nu trăim cele mai roz vremuri, dar ne adaptăm cum putem. Irina Pencea, Chief Marketing Officer eMAG, spune că perioada aceasta de nesiguranță generală a determinat clienții să consume mai responsabil și să fie atenți la economiile pe care le pot face. Astfel, soluțiile de smart shopping precum eMAG Genius, livrarea la easybox și soluțiile flexibile de plată au câștigat teren.
"Dacă anul trecut una din cinci comenzi era ridicată de către clienți de la easybox, acum una din două comenzi este ridicată de la una din cele peste 3.000 de unități easybox".
În primăvara acestui an, eMAG a lansat o nouă viziune de brand și un nou slogan “Căutarea nu se oprește niciodată”, punând la dispoziția oamenilor instrumente care facilitează progresul. Iar prin platforma de sustenabilitate, marcată cu campania „Educația nu se oprește niciodată”, brandul își propune să aducă în atenție problema abandonului școlar și să recunoască meritele profesorilor care lucrează cu categorii vulnerabile de elevi.






















